RS/NY
AT.com
A.net/NY
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Commack High School Track & Field and Cross Country - Commack, New York
you RUN the place
Po Box 150, Commack, New York, 11725, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
News
Write News
RSS Feed
Folders
2010 - (6 articles)
2011 - (3 articles)
2012 - (6 articles)
2013 - (9 articles)
2014 - (11 articles)
2015 - (13 articles)
Featured
0
Misc News
6
All
6
2012 Results - Reebok presents the Manhattan HS Cross Country Invitational
Oct 13th 2012, 10:28pm
2012 Results - Suffolk Officials XC Invitational
Oct 13th 2012, 10:03pm
2012 Results - Saint Anthonys Invitational
May 5th 2012, 10:36pm
2012 Heat Sheets - Saint Anthonys Invitational
May 2nd 2012, 11:34pm
2012 Results - New York NYSPHSAA Indoor State Championships
Mar 4th 2012, 5:28am
2012 Entries - New York NYSPHSAA Indoor State Championships
Mar 2nd 2012, 10:18pm
Search
2012 Results - New York NYSPHSAA Indoor State Championships
Published by
RunnerSpace.com/HighSchool
Mar 4th 2012, 5:28am
Comments
New York NYSPHSAA Indoor State Championships
- Mar 3, 2012
Ithaca, NY, US
« Filter Results by Team: »
Academy Of The Holy Names
Albany
Allegany-Limestone Central
Amherst Central
Aquinas Institute
Archbishop Molloy
Arlington
Ausable Valley Central
Baldwin
Baldwinsville Central
Ballston Spa
Batavia Senior
Bath-Haverling Central
Bay Shore
Bayport Blue Point
Beacon
Benjamin Cardozo
Bethlehem Central
Binghamton
Bishop Ford Central
Bishop Loughlin Memorial
Boys & Girls
Brewster
Briarcliff
Brighton
Bronx Of Science
Bronxville
Burnt Hills-Ballston Lake
Byram Hills
Campus Magnet Schools
Canandaigua
Canarsie
Canton Central (HC Williams)
Cardinal Hayes
Cardinal Spellman
Carmel
Cazenovia
CBA-Albany
CBA-Syracuse
Chaminade
Chenango Forks Central
Christopher Columbus
Cicero-North Syracuse
Clarence
Cold Spring Harbor
Collegiate
Colonie Central
Columbia
Commack Dist
Connetquot
Convent of the Sacred Heart
Corcoran
Corning-Painted Post West
Cornwall Central
Curtis
Dewitt Clinton
Division Ave-1
Dover
Dryden
East Chester
East Meadow
East N Y Transit Tech
East Syracuse Minoa
Edison Technical
Eldred Central
Ellenville Central
Elmira Free Academy
Elmira Notre Dame-2
Elmont
Elwood-John H Glenn
Emma Willard
Erasmus Hall
Fairport
Farmingdale
Fayetteville-Manlius
Fordham Prep
Forest Hills
Francis Lewis
Franklin Academy (Malone)
Franklin K Lane
Freeport
Friends Academy
Frontier
Garden City
Gates Chili
General Douglas Macarthur
Gloversville
Grand Island Central
Great Neck South
Greece Athena
Greece Olympia
Greenwich
Grover Cleveland
Guilderland
Hackley
Half Hollow Hills East
Half Hollow Hills West
Hamburg-1
Hannibal-2
Harrison
Harry S Truman
Hauppauge
Hempstead
Herricks
Hilton Central
Holland-2
Horseheads Central
Huntington
Ichabod Crane Central
Indian River
Iona Preparatory
Irondequoit (West)
Iroquois Central
Irvington
James I O'Neill
Jamestown
Jamesville De Witt
Jericho
John F Kennedy
John Jay Senior
Kellenberg
Kings Park
Kingston
Lafayette Ed. Center
Lake Shore Central
Lakeland/Panas
Lancaster Central
Lansing
Lansingburgh
Lasalle Institut
Le Roy
Liberty Central
Lindenhurst
Little Falls
Liverpool
Livonia Central
Lockport
Long Beach
Longwood
Lynbrook
Mahopac
Mamaroneck
Manhasset
Marathon
Marcellus Central
Marcus Whitman
Marion Central
Marlboro-2
Martin L King Jr
Maryvale
Massapequa
Massena
Mckee/Statin Island Tech
Mcquaid Jesuit
Medgar Evers College Prep
Mendon
Middletown
Midwood
Miller Place
Monroe-Woodbury
Monsignor Farrell
Monticello
Mt Saint Michael
Mt Vernon
Nanuet
New Rochelle
Newark Central
Newburgh Free
Newfield
Niagara Falls
Nightingale-Bamford
Niskayuna
North Babylon
North Rockland
North Shore
Northport
Norwich City Schools
Norwood-Norfolk Central
Notre Dame Academy
Nottingham-1
Nyack
Ogdensburg Free
Oneida
Oneonta
Onteora
Oswego
Our Lady of
Our Lady Of Lourdes
Paul D Schreiber
Pawling
Pearl River
Penfield Central
Peru Central
Pine Bush Central Dist
Pine Plains
Pioneer Central
Plainedge
Plattsburgh
Polytechnic Prep Co Day
Port Jefferson (Earl Vandermeulen)
Port Jervis
Port Richmond
Potsdam Central
Poughkeepsie
Ramapo
Red Creek Central
Red Jacket Central
Riverhead
Rome Free Academy
Roy C Ketcham
Rush Henrietta Senior
Rye
Sachem East
Sachem North
Sacred Heart Academy
Samuel J Tilden
Saranac Central
Saranac Lake
Saratoga Springs
Sayville
Scarsdale Senior
Schalmont
Schenectady
Seton Catholic Central (4)
Shaker
Sheepshead Bay
Shenendehowa Central
Shoreham-Wading River
Sidney-2
Skaneateles
Sleepy Hollow
Smithtown East
Smithtown West
Somers
South Shore
Spencerport
Spring Valley
St Anthony's
St Edmunds
St Francis Prep
St John The Baptist
St Joseph's by the Sea
St Josephs Collegiate Inst
Stuyvesant
Suffern
Sullivan West
Sweet Home
Syosset
Taft Ed Campus
Tappan Zee
The Masters
The Stony Brook School
Thomas A Edison
Thomas Jefferson
Ticonderoga
Town Of Webb
Townsend Harris
Tri-Valley
Trinity School
Troy HS
Trumansburg
Tupper Lake
Uniondale
Valhalla
Valley Central
Valley Stream North
Vestal
W T Clarke
Wagner
Wallkill
Walt Whitman
Walton
Wantagh
Ward Melville
Warsaw-2
Warwick Valley
Washingtonville
Watkins Glen
Waverly Senior
Wayne Central
Webster Schroeder
Webster Thomas
West Canada Valley
West Genesee Senior
West Islip
West Seneca West
Westhampton
Westhill
Wg Oconnell-Copiague
Wheatley
White Plains
William Floyd
Williamsville East
Williamsville North
Williamsville South
Wilson Magnet
Windsor Central
Xaverian
Xavier
Men:
55m
|
300m
|
600m
|
1k
|
1600m
|
3200m
|
55h
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
55m
|
300m
|
600m
|
1k
|
1500m
|
3k
|
55h
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Dorsainvil, Winslow
12
Spring Valley
06.33
nwi
1
2
Gordon, Wayne
12
Sweet Home
06.37
nwi
1
3
Belcher, Christopher
11
Sayville
06.44
nwi
1
4
O'Bryant, Tyler
12
Ellenville Centr
06.47
nwi
1
5
INGRAM, DERRICK
12
Uniondale
06.52
nwi
1
6
Jackson, Marc
12
Longwood
06.53
nwi
1
7
VanderBrook, Brandon
11
Marion Central
06.55
nwi
1
8
Haddad-Adams, Siddique
12
Poughkeepsie
06.57
nwi
1
Mens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Semis
Wind
H#
Pts
1
Dorsainvil, Winslow
12
Spring Valley
06.38
nwi
1
2
Gordon, Wayne
12
Sweet Home
06.42
nwi
2
3
Belcher, Christopher
11
Sayville
06.45
nwi
2
4
Haddad-Adams, Siddique
12
Poughkeepsie
06.52
nwi
1
5
Jackson, Marc
12
Longwood
06.52
nwi
2
6
O'Bryant, Tyler
12
Ellenville Centr
06.52
nwi
2
7
INGRAM, DERRICK
12
Uniondale
06.55
nwi
2
8
VanderBrook, Brandon
11
Marion Central
06.56
nwi
1
9
Colucci, Taylor
12
The Stony Brook
06.60
nwi
1
10
Dukes, Tyquan
12
Erasmus Hall
06.61
nwi
2
11
Dixon, Dannito
11
Sheepshead Bay
06.62
nwi
1
12
Reid, Alex
11
Lockport
06.63
nwi
1
13
Parnell, Ian
11
Hackley
06.66
nwi
2
14
Osipitan, Ositomiwa
12
Colonie Central
06.66
nwi
1
15
Campbell, Kareem
12
Mt Vernon
06.67
nwi
2
16
Hall, Anthony
11
Cornwall Central
06.69
nwi
1
Mens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Dorsainvil, Winslow
12
Spring Valley
06.38
nwi
1
2
Belcher, Christopher
11
Sayville
06.47
nwi
2
3
Gordon, Wayne
12
Sweet Home
06.48
nwi
3
4
Haddad-Adams, Siddique
12
Poughkeepsie
06.55
nwi
5
6
Jackson, Marc
12
Longwood
06.56
nwi
1
7
O'Bryant, Tyler
12
Ellenville Centr
06.57
nwi
2
8
Colucci, Taylor
12
The Stony Brook
06.61
nwi
3
11
Campbell, Kareem
12
Mt Vernon
06.62
nwi
1
5
Dixon, Dannito
11
Sheepshead Bay
06.62
nwi
4
10
Dukes, Tyquan
12
Erasmus Hall
06.63
nwi
5
9
VanderBrook, Brandon
11
Marion Central
06.63
nwi
4
12
Osipitan, Ositomiwa
12
Colonie Central
06.65
nwi
5
13
Reid, Alex
11
Lockport
06.65
nwi
3
14
INGRAM, DERRICK
12
Uniondale
06.67
nwi
4
15
Parnell, Ian
11
Hackley
06.68
nwi
5
16
Hall, Anthony
11
Cornwall Central
06.70
nwi
1
17
Noble, Carnell
9
Greece Olympia
06.70
nwi
2
18
Agyeman, Ernest
10
Dewitt Clinton
06.73
nwi
5
19
Allen, Jared
11
Shenendehowa Cen
06.74
nwi
2
20
June, Dequane
12
Cardinal Hayes
06.76
nwi
3
21
Harris, Robert
11
Cardinal Hayes
06.76
nwi
2
22
Carr, James
12
Manhasset
06.77
nwi
2
23
Greene, Charvin
12
Nottingham-1
06.77
nwi
3
24
Reed, Josh
10
Rome Free Academ
06.78
nwi
4
25
Johnson, Jordan
12
Sweet Home
06.80
nwi
1
26
Rose, Devin
9
Polytechnic Prep
06.84
nwi
3
27
Abdush-Shahid, Hamza
12
Binghamton
06.84
nwi
1
28
Sargeant, Shay
11
Baldwinsville Ce
06.85
nwi
3
29
Henry, Davon
12
Uniondale
06.85
nwi
2
30
Mathieu, Kenny
11
Columbia
06.86
nwi
5
31
McPeck, Jerry
9
Elmira Free Acad
06.87
nwi
4
32
Brush, Andrew
9
Massena
06.93
nwi
4
33
Beaudoin, Alex
11
Saranac Lake
06.94
nwi
1
34
Barriere, Skyler
9
Plattsburgh
06.96
nwi
5
35
Signore, Rocco
11
Chaminade
06.97
nwi
4
36
Belleau, Tyler
12
Potsdam Central
07.02
nwi
5
Mens 300m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Smith, Brian
11
Greece Athena
34.17
1
2
Jones, Taariq
12
Kingston
34.49
1
3
Smith, Laray
11
Xaverian
34.58
1
4
Gayle, Steven
11
Mt Vernon
34.93
1
5
El-amin, Ismail
12
Wilson Magnet
35.56
1
6
Carr, Joe
12
Burnt Hills-Ball
35.76
1
7
GOODWIN, TRESEAN
12
Uniondale
36.67
1
8
Reed, Josh
10
Rome Free Academ
36.85
1
Mens 300m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Smith, Brian
11
Greece Athena
34.42
3
2
Smith, Laray
11
Xaverian
34.65
5
6
Jones, Taariq
12
Kingston
34.80
5
3
Gayle, Steven
11
Mt Vernon
35.12
1
7
GOODWIN, TRESEAN
12
Uniondale
35.13
3
8
Carr, Joe
12
Burnt Hills-Ball
35.19
1
4
El-amin, Ismail
12
Wilson Magnet
35.30
2
9
Wray, Josh
11
Rush Henrietta S
35.36
1
5
Reed, Josh
10
Rome Free Academ
35.57
4
10
Nicolas, Andy
12
Midwood
35.69
2
11
Alkins, Jon
11
East Chester
35.73
4
12
Agyapong, Jeremiah Obeng
12
Dewitt Clinton
35.76
3
13
Smith, Derrick
11
Niskayuna
35.91
1
14
Oliver, Micah
12
Elmira Free Acad
35.99
2
15
Corley, Demante
11
William Floyd
36.03
4
16
Hall, Anthony
11
Cornwall Central
36.05
3
17
Tomlinson, Jason
12
Harry S Truman
36.12
4
18
Gordon, Wayne
12
Sweet Home
36.28
5
19
Parnell, Ian
11
Hackley
36.46
4
20
Landy, Josh
12
Lasalle Institut
36.59
5
21
Henry, Anthony
11
Suffern
36.61
2
22
Mitchell, Dorwin
12
Mt Saint Michael
36.66
3
23
Frasier, Kevin
12
CBA-Syracuse
36.69
4
24
Genoino, Morgan
12
Sachem East
36.85
2
25
Chevez, Erik
12
General Douglas
36.85
1
26
Potash, Luke
12
West Genesee Sen
36.91
5
27
Hejna, Jeff
12
Iroquois Central
36.91
1
28
Maulo, Joseph
12
Kellenberg
37.19
5
29
Santiago, TJ
10
Washingtonville
37.20
3
30
Mask, Treyvon
11
Baldwin
37.40
2
31
Kasarjian, Jordan
11
Friends Academy
37.41
2
32
Chorpenning, David
12
Elmira Free Acad
37.89
1
33
Lesperance, Christian
12
Ogdensburg Free
38.26
3
34
Belleau, Tyler
12
Potsdam Central
38.89
4
35
Beaudoin, Alex
11
Saranac Lake
39.36
5
36
Tedford, Ty
11
Saranac Central
40.58
5
Mens 600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Livingston, Strymar
12
Christopher Colu
1:20.02
4
2
Crawford, Matt
12
Bethlehem Centra
1:20.62
4
3
Sainato, Giancarlo
12
Colonie Central
1:20.71
4
4
Unknown Athlete
12
Pearl River
1:21.96
4
5
Greenwood, Jonathan
11
Freeport
1:22.41
4
6
Papazicos, Thomas
12
Monroe-Woodbury
1:22.97
3
7
Murray, Matt
10
Norwich City Sch
1:23.02
3
8
Bajulaiye, Temi
12
New Rochelle
1:23.24
4
9
Engesser, Mike
11
Longwood
1:23.43
2
10
Bascom, Charlie
12
Watkins Glen
1:24.35
3
11
Coogan, Michael
12
East Syracuse Mi
1:24.52
2
12
Applewhite, Kwasi
10
Samuel J Tilden
1:24.62
4
13
Murphy, Dylan
11
Kellenberg
1:24.69
3
14
Wood, Alex
11
Ogdensburg Free
1:24.75
2
15
Keefer, Lucas
12
Fordham Prep
1:24.93
3
16
Jansen, Connor
12
Horseheads Centr
1:25.13
2
17
Johnson, Cameron
12
Fairport
1:25.25
3
18
Hadaller, David
12
Monroe-Woodbury
1:25.45
2
19
DaSilva, Gabriel
11
Herricks
1:25.47
3
20
Anderson, Jonathan
12
Polytechnic Prep
1:25.59
1
21
Hanna, Josh
11
Aquinas Institut
1:25.75
1
22
Greenberg, Evan
12
Suffern
1:25.88
2
23
Kelly, Dan
10
Warwick Valley
1:25.89
2
24
Bruce Parker, Jr.
12
Mt Saint Michael
1:25.98
3
25
Patterson, Micah
12
Saranac Central
1:26.01
2
26
Apostle, Greg
12
Walt Whitman
1:26.28
1
27
Bennett, Taylor
12
Jamestown
1:26.54
1
28
Davis, Delroy
12
Medgar Evers Col
1:26.63
4
29
Anzai, Isao
11
Collegiate
1:26.68
1
30
Winberg, Erik
11
Rome Free Academ
1:27.38
1
31
Fitzgerald, Doug
12
Franklin Academy
1:29.86
1
32
Thew, William
10
Peru Central
1:32.62
1
Mens 1000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Watkins, Zavon
12
Liverpool
2:27.91
1
2
Crimmins, Brian
12
Horseheads Centr
2:28.09
1
3
Delago, Christian
12
Shaker
2:28.84
1
4
Keresztes, Andrew
12
Port Jefferson (
2:29.60
1
5
McCarty, Cory
11
Elmira Free Acad
2:30.23
1
6
Unknown Athlete
12
Pearl River
2:32.23
1
7
Burke, Colby
12
Rush Henrietta S
2:34.00
1
8
Griffin, Ben
12
Hannibal-2
2:34.13
1
9
Rooney, Patrick
11
Monroe-Woodbury
2:34.18
1
10
Hassett, Jeremy
12
Newark Central
2:34.48
1
11
Melendez, Julio
12
Nyack
2:34.95
1
12
Sullivan, Kalen
11
West Seneca West
2:34.99
1
13
Burcham, Charles
10
Half Hollow Hill
2:35.09
1
14
DeJoode, Devin
12
Pine Plains
2:35.82
1
15
Rocks, Devin
11
Bishop Ford Cent
2:35.85
1
16
Greene, Sidgie
11
Thomas Jefferson
2:35.88
1
17
Kreider, Kevin
12
St Anthony's
2:37.20
1
18
Mullen, Andrew
11
Brighton
2:38.31
1
19
DeLuna, Danny
11
Massapequa
2:38.60
1
20
Bardabelias, Thomas
12
Valley Stream No
2:39.33
1
21
Zuccarello, Dmitri
12
Xavier
2:39.92
1
22
Matera, Matthew
12
Collegiate
2:42.81
1
23
Eaton, Alex
12
Clarence
2:42.90
1
24
Fernandez, Dan
12
Burnt Hills-Ball
2:44.68
1
25
Vinson, Ethan
10
Potsdam Central
2:44.88
1
26
Keys, Tyler
12
Shoreham-Wading
2:45.29
1
27
NG, Victor
12
Francis Lewis
2:45.76
1
28
Friedman, Scott
12
Somers
2:47.85
1
29
Ellenoff, Nick
12
Trinity School
2:49.52
1
30
McLean, Jared
12
Peru Central
2:50.77
1
31
Page, Evan
10
Seton Catholic C
2:55.29
1
Mens 1600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Awad, Thomas
12
Chaminade
4:21.26
1
2
Surkont, Konrad
12
Stuyvesant
4:21.70
1
3
Patterson, Spencer
12
Saratoga Springs
4:24.54
1
4
Love, Taylor
12
Rye
4:25.20
1
5
Galford, Dan
11
Monsignor Farrel
4:25.29
1
6
Pease, Keith
11
Greece Athena
4:25.66
1
7
Shine, Stephen
11
Briarcliff
4:26.22
1
8
Leff, Martin
12
West Genesee Sen
4:26.24
1
9
Thomas, Ben
12
Fayetteville-Man
4:27.06
1
10
Cammer, Zachary
11
Walt Whitman
4:27.43
1
11
Yanez, Felipe
11
Forest Hills
4:28.45
1
12
Marlow, Morgan
11
Franklin Academy
4:28.46
1
13
Bernstein, Jim
12
Tri-Valley
4:29.38
1
14
Wesley, Jack
10
Mendon
4:29.45
1
15
Campanella, Alex
11
Eldred Central
4:29.47
1
16
Pompilj, Marco
9
Collegiate
4:29.60
1
17
Grady, Sean
12
East Meadow
4:30.40
1
18
Banach, Tim
12
Corning-Painted
4:30.48
1
19
Lupia, Anthony
11
Cicero-North Syr
4:30.80
1
20
Murphy, Adam
11
Amherst Central
4:31.03
1
21
Reilly, Danny
12
Wantagh
4:32.05
1
22
McIe, Adam
12
Brewster
4:32.40
1
23
Ferencik, Joseph
12
Chaminade
4:32.77
1
24
DeMatteo, Anthony
12
Half Hollow Hill
4:32.95
1
25
Rossettie, Stephen
11
Corning-Painted
4:33.02
1
26
Kenny, Hugh
10
Polytechnic Prep
4:34.55
1
27
Fitzgerald, Alex
11
Ward Melville
4:34.87
1
28
Ball, Ronaldo
11
Curtis
4:35.33
1
29
Navin, Jay
10
Saratoga Springs
4:35.44
1
30
Kaiser, Craig
12
Lancaster Centra
4:37.83
1
31
Waling, Barrett
12
Seton Catholic C
4:44.28
1
32
Gadway, Jeriqho
9
Plattsburgh
4:51.36
1
33
Marlow, Rourk
11
Franklin Academy
4:52.31
1
34
Crimmins, Brian
12
Horseheads Centr
5:39.24
1
Mens 3200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Moran, Kris
11
North Babylon
9:08.57
1
2
Lennon, Dan
12
Peru Central
9:11.42
1
3
Awad, Thomas
12
Chaminade
9:13.47
1
4
Holt, Eric
11
Carmel
9:13.49
1
5
Ryan, Nick
11
Fayetteville-Man
9:15.98
1
6
Hanson, Sibby
11
Arlington
9:19.04
1
7
Violone, Marc
12
Byram Hills
9:26.55
1
8
Lane, Austin
12
Greenwich
9:35.84
1
9
Stevenson, Jack
11
Stuyvesant
9:35.93
1
10
Tolin, Ian
12
Binghamton
9:36.06
1
11
Kun, Mitchell
12
Sheepshead Bay
9:36.85
1
12
Grandinali, Patrizio
12
Warwick Valley
9:37.90
1
13
Herkenham, Buddy
12
Burnt Hills-Ball
9:38.70
1
14
Damato, Michael
11
Walt Whitman
9:39.12
1
15
Colabella, Ryan
12
Hauppauge
9:41.31
1
16
Bourguet, Stephen
11
Manhasset
9:41.73
1
17
Moody, Matt
12
Elmira Free Acad
9:42.43
1
18
berkmans, pier
10
Bronx Of Science
9:42.90
1
19
Smith, Nate
12
Pioneer Central
9:46.87
1
20
Rausher, Nick
12
Mcquaid Jesuit
9:48.70
1
21
Sommer, James
12
Plainedge
9:51.52
1
22
Diliberto, Thomas
12
St Anthony's
9:55.54
1
23
millar, Bryce
9
Fayetteville-Man
9:55.87
1
24
Huben, Dan
10
Clarence
9:56.03
1
25
Mulcahy, Collin
12
Batavia Senior
9:56.12
1
26
Proscia, Hunter
12
Eldred Central
10:02.68
1
27
Bentivegna, John
11
Monsignor Farrel
10:07.46
1
28
Vasadi, Luke
12
Washingtonville
10:08.17
1
29
Libruk, Michael
12
Shaker
10:10.65
1
30
Buckley, Ty
11
Collegiate
10:22.47
1
31
Ryan, Mitchell
11
Seton Catholic C
10:36.68
1
--
Smith, Brendan
12
CBA-Syracuse
DNF
1
--
Titcomb, Taylor
12
Paul D Schreiber
DNF
1
Mens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Keefe, Cory
11
Oswego
07.49
nwi
1
2
Rivers, Tyron
11
Sweet Home
07.56
nwi
1
3
Black, Cameron
12
St Anthony's
07.62
nwi
1
4
Hebert, Jay
10
Ticonderoga
07.65
nwi
1
5
CHARDONETTE, NYDER
12
Uniondale
07.71
nwi
1
6
Benson, Michael
12
Wg Oconnell-Copi
07.81
nwi
1
7
Honis, Jack
12
Westhill
07.81
nwi
1
--
Johnson, Tyriek
12
Huntington
DNS
nwi
1
Mens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Semis
Wind
H#
Pts
1
Rivers, Tyron
11
Sweet Home
07.54
nwi
2
3
Black, Cameron
12
St Anthony's
07.59
nwi
2
2
Keefe, Cory
11
Oswego
07.63
nwi
1
4
Benson, Michael
12
Wg Oconnell-Copi
07.70
nwi
1
5
Hebert, Jay
10
Ticonderoga
07.70
nwi
2
6
Johnson, Tyriek
12
Huntington
07.73
nwi
1
7
CHARDONETTE, NYDER
12
Uniondale
07.75
nwi
1
8
Honis, Jack
12
Westhill
07.76
nwi
1
10
Borden, Brandon
12
Amherst Central
07.77
nwi
2
9
Morrow, Ronald
12
Mcquaid Jesuit
07.77
nwi
1
11
Garzia, Chris
12
East Meadow
07.79
nwi
2
12
Wellmon, Eric
12
Wallkill
07.80
nwi
2
13
Neiman, Benjamin
12
Port Jefferson (
07.88
nwi
1
14
Williams, Eric
12
Batavia Senior
08.15
nwi
1
--
Beckford, Rudje
12
Dewitt Clinton
DNF
nwi
2
--
Billian, Ryan
12
Division Ave-1
DNF
nwi
2
Mens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Johnson, Tyriek
12
Huntington
07.41
nwi
1
2
Hebert, Jay
10
Ticonderoga
07.60
nwi
2
6
Black, Cameron
12
St Anthony's
07.62
nwi
2
11
Billian, Ryan
12
Division Ave-1
07.63
nwi
2
3
Rivers, Tyron
11
Sweet Home
07.66
nwi
4
4
Williams, Eric
12
Batavia Senior
07.68
nwi
5
5
CHARDONETTE, NYDER
12
Uniondale
07.71
nwi
3
7
Beckford, Rudje
12
Dewitt Clinton
07.73
nwi
5
8
Keefe, Cory
11
Oswego
07.75
nwi
3
12
Morrow, Ronald
12
Mcquaid Jesuit
07.76
nwi
5
13
Benson, Michael
12
Wg Oconnell-Copi
07.77
nwi
3
9
Honis, Jack
12
Westhill
07.80
nwi
4
10
Wellmon, Eric
12
Wallkill
07.83
nwi
1
14
Borden, Brandon
12
Amherst Central
07.83
nwi
3
15
Garzia, Chris
12
East Meadow
07.86
nwi
1
16
Neiman, Benjamin
12
Port Jefferson (
07.89
nwi
5
17
Hewitt, Andre
12
East N Y Transit
07.89
nwi
4
18
Alviene, Jake
12
Columbia
07.92
nwi
1
19
Jones, Shyquan
12
Edison Technical
07.96
nwi
4
20
Walker, Alex
11
Suffern
07.97
nwi
2
21
Curtis, Wynn
11
Corning-Painted
08.00
nwi
3
22
Frank Volino, Jr.
12
Cicero-North Syr
08.01
nwi
1
23
Agyapong, Jeremiah Obeng
12
Dewitt Clinton
08.01
nwi
2
24
Genender, Daniel
11
Middletown
08.06
nwi
2
25
Willis, Devon
10
Schalmont
08.07
nwi
5
26
DeNiro, Dom
12
Xavier
08.09
nwi
3
27
McMillan-Moss, Keilan
12
Schenectady
08.13
nwi
4
28
Stelmach, Adrian
12
Warwick Valley
08.27
nwi
4
29
Holt, Will
11
Dryden
08.31
nwi
1
30
Crawford, Nick
12
Ogdensburg Free
08.33
nwi
1
31
Kaletch, Zachary
11
Polytechnic Prep
08.47
nwi
2
32
Dorsainville, Kervins
12
Ramapo
08.50
nwi
5
33
Grenier, Zach
12
Ogdensburg Free
08.68
nwi
3
34
Ford, Paul
11
Ausable Valley C
09.07
nwi
4
Mens 4x200m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Ingram
,
Chardone
,
Goodwin
,
Henry
Uniondale
1:30.58
1
2
Wallace
,
Burrough
,
Dillard
,
El-amin
Wilson Magnet
1:30.65
1
3
DeNiro
,
Spooner
,
Dellafer
,
Wagner
Xavier
1:33.14
1
4
Bryan
,
Wilborn
,
Burton
,
Floyd
Middletown
1:33.24
1
5
Bunch
,
Carr
,
Cameron
,
Kirsty
Burnt Hills-Ball
1:34.11
1
6
Berry
,
Thompson
,
Garris
,
Campbell
Mt Vernon
1:34.63
1
--
Fiorello
,
Lawes
,
Ronk
,
Rondinel
Liverpool
DNF
1
--
Morency
,
Lewis
,
Candio
,
Lawrence
South Shore
DNF
1
Mens 4x200m Relay
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Ingram
,
Chardone
,
Goodwin
,
Henry
Uniondale
1:31.35
2
2
Wallace
,
Burrough
,
Dillard
,
El-amin
Wilson Magnet
1:31.78
1
3
Morency
,
Lewis
,
Candio
,
Lawrence
South Shore
1:32.10
2
4
DeNiro
,
Spooner
,
Dellafer
,
Wagner
Xavier
1:33.46
1
5
Bunch
,
Carr
,
Cameron
,
Kirsty
Burnt Hills-Ball
1:33.66
2
6
Bryan
,
Wilborn
,
Burton
,
Floyd
Middletown
1:33.67
2
7
Berry
,
Thompson
,
Garris
,
Campbell
Mt Vernon
1:33.68
1
8
Fiorello
,
Lawes
,
Ronk
,
Rondinel
Liverpool
1:34.17
1
9
Ridge
,
Hejna
,
Horn
,
Petrocy
Iroquois Central
1:35.26
1
10
Ida
,
Aprile
,
Schneide
,
Tiranno
Smithtown West
1:36.94
2
11
Mensch
,
Puusalu
,
Hyland
,
Swartwoo
Waverly Senior
1:37.21
2
12
Garcia
,
Morin
,
Smith
,
Williams
Indian River
1:40.56
1
13
Canada
,
Arroyave
,
Welch
,
Tian
The Masters
1:41.55
1
14
Hebert
,
Granger
,
Granger
,
Wright
Ticonderoga
1:43.14
2
Mens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Johnson
,
Renwick
,
Grant
,
Sutton
Boys & Girls
3:24.67
1
2
Valentin
,
Wimberly
,
Allister
,
Moore
Newburgh Free
3:25.18
1
3
Bellucci
,
Morgan
,
Nohilly
,
O'Connor
West Islip
3:25.43
1
4
Manganar
,
Jansen
,
Eisner
,
Crimmins
Horseheads Centr
3:27.59
1
5
Adegbite
,
Graw
,
Meehan
,
Black
St Anthony's
3:30.02
1
6
Cathey
,
Saahir
,
Jones
,
Douglas
Edison Technical
3:31.32
1
7
Atkins
,
Aristide
,
Barker
,
Obadare
Elmont
3:32.00
1
8
Kuberka
,
Reinhard
,
Rogers
,
Cumminke
Clarence
3:37.25
1
Mens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Johnson
,
Renwick
,
Grant
,
Sutton
Boys & Girls
3:25.74
2
2
Valentin
,
Wimberly
,
Beliard
,
Moore
Newburgh Free
3:25.84
1
3
Bellucci
,
Morgan
,
Nohilly
,
O'Connor
West Islip
3:26.38
2
4
Manganar
,
Jansen
,
Eisner
,
Crimmins
Horseheads Centr
3:26.86
1
5
Atkins
,
Aristide
,
Barker
,
Obadare
Elmont
3:28.13
1
6
Kuberka
,
Reinhard
,
Rogers
,
Cumminke
Clarence
3:30.51
1
7
Adegbite
,
Graw
,
Meehan
,
Kum
St Anthony's
3:31.04
1
8
Cathey
,
Saahir
,
Jones
,
Douglas
Edison Technical
3:31.18
2
9
Weykamp
,
Souza
,
Smith
,
Phillips
Shaker
3:31.26
2
10
Austin
,
Samuels
,
Taylor
,
Ocean
Mt Vernon
3:32.33
2
11
Lightcap
,
Beeler
,
Shukri
,
Perez
Fayetteville-Man
3:36.40
2
12
Patterso
,
Andre
,
Tedford
,
Badger
Saranac Central
3:39.06
1
13
Anderson
,
Rose
,
Parker
,
Mirabell
Polytechnic Prep
3:39.68
1
14
Kelly
,
Stone
,
Belleau
,
Bartlett
Potsdam Central
3:46.62
2
Mens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
McDuffie
,
Garcia
,
Meredith
,
McDonald
Collegiate
7:50.52
1
2
Burton
,
Farinell
,
Parrelli
,
Peterson
Warwick Valley
7:53.93
1
3
Libruk
,
Hausaman
,
Vallecor
,
Delago
Shaker
7:55.57
1
4
JR
,
Taitt
,
Wickham
,
Rhodes
Boys & Girls
7:57.82
1
5
Burke
,
Burke
,
Aiken
,
Raymond
Rush Henrietta S
7:57.90
1
6
Hunter
,
Konchan
,
Souter
,
Souter
Pawling
7:59.46
1
7
Mittlema
,
Wilkens
,
Ouassil
,
Nwana
Syosset
8:09.06
1
8
Fleming
,
Perez
,
Pond
,
Peinkofe
Baldwinsville Ce
8:09.40
1
9
DuPlessi
,
Ferguson
,
Hamilton
,
Schneide
St John The Bapt
8:10.18
1
10
Chauvin
,
Banach
,
Rossetti
,
Hemenway
Corning-Painted
8:16.79
1
11
Agostino
,
Burke
,
Conte
,
Kereszte
Port Jefferson (
8:32.44
1
12
Fitzgera
,
Lamere
,
Marlow
,
Marlow
Franklin Academy
8:34.97
1
13
Reinhard
,
Huben
,
Bender
,
Eaton
Clarence
8:43.60
1
14
Lennon
,
Thew
,
McLean
,
Romanowi
Peru Central
9:13.50
1
Mens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kosar, Dominik
11
St Josephs Colle
54-08.50
(16.68m)
1
2
Kihl, Jordan
12
Lancaster Centra
54-00.75
(16.48m)
1
3
PRINCE, JEVON
12
Thomas Jefferson
53-10.00
(16.41m)
1
4
Pope, Will
11
Iona Preparatory
53-08.75
(16.38m)
1
5
Morganelli, Matthew
12
Smithtown West
52-08.50
(16.07m)
1
6
Patterson, Devon
10
Williamsville So
52-01.25
(15.88m)
1
7
LaPolt, Garret
12
Monticello
50-08.25
(15.45m)
1
8
Russell, Dennis
10
Longwood
50-08.25
(15.45m)
1
9
Levy, Kendel
12
Valley Stream No
50-06.75
(15.41m)
1
10
Aronson, John
11
Syosset
50-04.25
(15.35m)
1
11
Wolf, August
12
Hackley
50-00.75
(15.26m)
1
12
Behan, Brendan
12
Bethlehem Centra
49-07.50
(15.13m)
1
13
Caruso, Philip
12
Rome Free Academ
49-04.00
(15.04m)
1
14
Podgers, Kyle
12
Hilton Central
49-01.25
(14.97m)
1
15
Groton, Christopher
12
Somers
49-00.25
(14.94m)
1
16
Pensa, Christopher
11
St Anthony's
48-08.50
(14.85m)
1
17
Wilkinson, Corey
11
Westhill
48-02.25
(14.69m)
1
18
Savo, Steven
12
Mahopac
48-01.00
(14.66m)
1
19
Cribbin, Ryan
11
Irondequoit (Wes
48-00.25
(14.64m)
1
20
Duval, Corey
12
Saranac Central
47-07.75
(14.52m)
1
21
Rosario, Leandro Del
12
Thomas A Edison
46-03.50
(14.11m)
1
22
White, Noah
11
Jericho
46-00.50
(14.03m)
1
23
Hinds, Randy
11
Kingston
42-03.25
(12.88m)
1
24
Sharrow, Mike
12
Franklin Academy
41-11.75
(12.80m)
1
25
Provost, Eric
12
Peru Central
41-11.50
(12.79m)
1
26
Puerile, Chris
11
Boys & Girls
40-11.75
(12.49m)
1
27
Whitted, Evan
12
Dryden
40-03.00
(12.27m)
1
28
Ononye, Iffem
12
Potsdam Central
36-11.75
(11.27m)
1
--
Thomas, Mark
12
Shenendehowa Cen
FOUL
(--)
1
Mens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Joyce, Brandon
12
Niagara Falls
6-10.00
(2.08m)
1
2
Mobley, Desmond
11
Greece Olympia
6-07.00
(2.01m)
1
2
Morgan, Mike
12
Wayne Central
6-07.00
(2.01m)
1
4
Stokes, Charles
10
Corcoran
6-07.00
(2.01m)
1
5
Dure, Laurent
12
Windsor Central
6-06.00
(1.98m)
1
6
Jackson, Marc
12
Longwood
6-06.00
(1.98m)
1
7
Russell, Brian
12
St Joseph's by t
6-06.00
(1.98m)
1
11
McCann, Michael
11
Smithtown West
6-04.00
(1.93m)
1
11
Okon, Ted
10
Clarence
6-04.00
(1.93m)
1
13
Kress, Kevin
12
Town Of Webb
6-04.00
(1.93m)
1
14
Allister, Xaiver Mc
12
Newburgh Free
6-04.00
(1.93m)
1
15
Owens, Rubin
10
Le Roy
6-04.00
(1.93m)
1
8
Turek, Isaiah
11
Ichabod Crane Ce
6-04.00
(1.93m)
1
9
Carpenter, Jonathan
12
James I O'Neill
6-04.00
(1.93m)
1
9
Rufrano, Michael
12
Chaminade
6-04.00
(1.93m)
1
16
Kapuscinski, Ben
11
North Shore
6-02.00
(1.88m)
1
16
Brown, James
10
Beacon
6-02.00
(1.88m)
1
16
Sicari, Justin
10
Monsignor Farrel
6-02.00
(1.88m)
1
19
DiCarlo, Matthew
11
Farmingdale
6-02.00
(1.88m)
1
20
Moyer, James
12
Oneida
6-02.00
(1.88m)
1
21
Barber, Trevin
11
Allegany-Limesto
6-02.00
(1.88m)
1
22
DeVito, Adam
12
Miller Place
6-00.00
(1.83m)
1
22
Gill, Kyle
12
Nyack
6-00.00
(1.83m)
1
22
Beregere, Adrian
12
Bethlehem Centra
6-00.00
(1.83m)
1
--
Hall Jr., Michael
10
Harry S Truman
NH
(--)
1
--
Petell, Zach
12
Ogdensburg Free
NH
(--)
1
--
McLean, Devante
11
Martin L King Jr
NH
(--)
1
--
Wood, Adam
12
Horseheads Centr
NH
(--)
1
--
Ford, Paul
11
Ausable Valley C
NH
(--)
1
--
Abbuhl, Jake
12
Bethlehem Centra
NH
(--)
1
--
Crawford, Nick
12
Ogdensburg Free
NH
(--)
1
--
Schnaars, Bryce
12
Peru Central
NH
(--)
1
Mens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Caraciolo, Joe
12
Massapequa
22-06.00
(6.86m)
nwi
1
2
Wallace, Donovan
12
Wilson Magnet
22-05.50
(6.85m)
nwi
1
3
Ezike, Benjamin
12
Wagner
22-04.75
(6.83m)
nwi
1
4
El-amin, Ismail
12
Wilson Magnet
22-01.50
(6.74m)
nwi
1
5
Johnson, Thomas
11
White Plains
22-00.00
(6.71m)
nwi
1
6
Johnson, Tyriek
12
Huntington
21-06.75
(6.57m)
nwi
1
7
Mobley, Desmond
11
Greece Olympia
21-06.50
(6.57m)
nwi
1
8
Spear, Jake
12
Saranac Central
21-05.75
(6.55m)
nwi
1
10
Reid, Alex
11
Lockport
21-03.75
(6.50m)
nwi
1
9
Ramsay, Justice
12
Shaker
21-04.00
(6.50m)
nwi
1
11
Garzia, Chris
12
East Meadow
21-02.25
(6.46m)
nwi
1
12
Dure, Laurent
12
Windsor Central
21-00.25
(6.41m)
nwi
1
13
Billian, Ryan
12
Division Ave-1
21-00.00
(6.40m)
nwi
1
14
Hall Jr., Michael
10
Harry S Truman
20-10.50
(6.36m)
nwi
1
15
Vogt, Liam
12
St Joseph's by t
20-04.50
(6.21m)
nwi
1
16
Enkler, John
11
Our Lady Of Lour
20-03.00
(6.17m)
nwi
1
17
King, Dennis
12
Warwick Valley
20-02.50
(6.16m)
nwi
1
18
Green, Qiyam
11
Kingston
20-00.00
(6.10m)
nwi
1
19
Morris, Lloyd
11
Amherst Central
19-10.00
(6.05m)
nwi
1
20
Taylor, Patrick
12
Norwich City Sch
19-09.00
(6.02m)
nwi
1
21
Puusalu, Nick
12
Waverly Senior
19-09.00
(6.02m)
nwi
1
22
Godemann, Trevor
12
Town Of Webb
19-05.50
(5.93m)
nwi
1
23
Korce, Dan
12
Little Falls
19-03.75
(5.89m)
nwi
1
24
Williams, Ryan
12
Indian River
18-11.00
(5.77m)
nwi
1
25
COHEN, MARK
12
Cardinal Hayes
18-08.75
(5.71m)
nwi
1
26
Cacace, Robert
12
Hackley
18-08.50
(5.70m)
nwi
1
27
James, Darren
11
Archbishop Mollo
18-08.00
(5.69m)
nwi
1
28
Lesperance, Christian
12
Ogdensburg Free
18-04.50
(5.60m)
nwi
1
29
Granger, Jarryn
10
Ticonderoga
17-10.50
(5.45m)
nwi
1
--
Gayle, Jayson
11
Colonie Central
FOUL
(--)
nwi
1
--
Lewis, Christophe
12
South Shore
FOUL
(--)
nwi
1
--
DeVito, Adam
12
Miller Place
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Johnson, Thomas
11
White Plains
47-07.75
(14.52m)
nwi
1
2
Scissum, Chauncey
11
Rush Henrietta S
47-06.00
(14.48m)
nwi
1
3
Shih, Jimmy
9
Webster Schroede
45-07.00
(13.89m)
nwi
1
4
Willis, Devon
10
Schalmont
45-03.00
(13.79m)
nwi
1
5
Turek, Isaiah
11
Ichabod Crane Ce
44-07.50
(13.60m)
nwi
1
6
Gale, Khiary
12
Skaneateles
44-05.00
(13.54m)
nwi
1
7
Ramsey, Chris
12
Byram Hills
44-04.00
(13.51m)
nwi
1
8
COHEN, MARK
12
Cardinal Hayes
44-03.50
(13.50m)
nwi
1
9
Meyer, Pat
12
Hilton Central
44-03.00
(13.49m)
nwi
1
9
Israel, Cody
12
Chaminade
44-03.00
(13.49m)
nwi
1
11
Ezike, Benjamin
12
Wagner
44-01.00
(13.44m)
nwi
1
12
Moyer, James
12
Oneida
43-11.75
(13.40m)
nwi
1
13
Henry, David
12
Long Beach
43-11.50
(13.40m)
nwi
1
14
Billian, Ryan
12
Division Ave-1
43-10.25
(13.37m)
nwi
1
15
Allwood, Nickino
10
Medgar Evers Col
43-07.00
(13.28m)
nwi
1
16
Pierre, Jason
12
Farmingdale
43-04.00
(13.21m)
nwi
1
17
Buckmire, Omari
10
Bay Shore
43-00.00
(13.11m)
nwi
1
18
Curtis, Wynn
11
Corning-Painted
42-09.00
(13.03m)
nwi
1
19
williams, kevin
12
Riverhead
42-05.25
(12.93m)
nwi
1
20
Lewis, Brian
12
Bishop Ford Cent
42-03.75
(12.90m)
nwi
1
21
Barros, Mukhtar
12
Schenectady
41-09.75
(12.74m)
nwi
1
22
Sears, Collin
12
Valley Central
41-00.50
(12.51m)
nwi
1
23
Clarke, CJ
11
Middletown
40-11.50
(12.48m)
nwi
1
24
Scott, Ronnie
12
Lafayette Ed. Ce
40-08.75
(12.41m)
nwi
1
25
Spear, Jake
12
Saranac Central
40-01.25
(12.22m)
nwi
1
26
Murphy, Aaron
11
Oneonta
39-10.25
(12.15m)
nwi
1
27
Bouchard, Taylor
10
Ogdensburg Free
37-11.00
(11.56m)
nwi
1
28
Crawford, Nick
12
Ogdensburg Free
37-03.50
(11.37m)
nwi
1
--
Cherry, Kevin
11
Connetquot
FOUL
(--)
nwi
1
--
Fields, Greig
11
The Masters
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gallagher, Greg
12
Iona Preparatory
15-06.00
(4.72m)
1
2
Brunoforte, Michael
12
St Anthony's
15-00.00
(4.57m)
1
3
Bucchele, Stefan
11
Arlington
14-06.00
(4.42m)
1
4
Urbano, Matt
11
Iona Preparatory
14-06.00
(4.42m)
1
5
Rogan, Max
12
Lansing
14-00.00
(4.27m)
1
6
Miceli, Joe
12
Miller Place
14-00.00
(4.27m)
1
10
Bopp, Justin
11
Colonie Central
13-06.00
(4.11m)
1
10
Galazzo, Anthony
12
Pine Bush Centra
13-06.00
(4.11m)
1
12
Uckermark, Todd
10
Warwick Valley
13-06.00
(4.11m)
1
12
Rockhill, Connor
12
Town Of Webb
13-06.00
(4.11m)
1
7
Radtke, Daniel
12
CBA-Albany
13-06.00
(4.11m)
1
8
Brucker, Jared
12
Hamburg-1
13-06.00
(4.11m)
1
8
Hyde, Mike
12
Cicero-North Syr
13-06.00
(4.11m)
1
14
Ellis, Ryan
10
Gates Chili
13-00.00
(3.96m)
1
14
Bartula, Jeremy
12
Gates Chili
13-00.00
(3.96m)
1
16
Machia, Jon
12
Lansingburgh
13-00.00
(3.96m)
1
16
Farrenkopf, Justin
11
Ellenville Centr
13-00.00
(3.96m)
1
18
Muller, Dylan
12
Cazenovia
13-00.00
(3.96m)
1
19
Nilsen, Karl Arthur
11
Smithtown West
13-00.00
(3.96m)
1
20
Wilkens, Michael
11
Syosset
12-00.00
(3.66m)
1
21
Nolan, Kevin
12
Somers
12-00.00
(3.66m)
1
21
Harding, Samuel
11
Canandaigua
12-00.00
(3.66m)
1
21
Roman, Jeziel
12
Farmingdale
12-00.00
(3.66m)
1
24
Bland, Dylan
10
Lansing
12-00.00
(3.66m)
1
24
Olsen, Connor
12
Connetquot
12-00.00
(3.66m)
1
--
Anderson, Aaron
12
Chenango Forks C
NH
(--)
1
--
Hines, Emilio
12
Mt Vernon
NH
(--)
1
--
Adekoya, Rahman
12
John F Kennedy
NH
(--)
1
--
Ralyea, Robert
12
Lockport
NH
(--)
1
--
Jones, Jeremy
12
Mckee/Statin Isl
NH
(--)
1
Womens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bailey, Kimberly
11
Taft Ed Campus
07.15
nwi
1
2
Green, Monique
12
Campus Magnet Sc
07.17
nwi
1
3
Hannon, Valencia
12
Elmont
07.22
nwi
1
4
Rogers, Robbi
11
Mt Vernon
07.26
nwi
1
5
Arcury, Kailyn
12
Williamsville So
07.27
nwi
1
6
Ronde, Sara
12
Northport
07.27
nwi
1
7
Allen, Kala
12
Williamsville Ea
07.27
nwi
1
8
Cudjoe, Khadijah
12
Sheepshead Bay
07.33
nwi
1
Womens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Semis
Wind
H#
Pts
1
Hannon, Valencia
12
Elmont
07.20
nwi
2
3
Bailey, Kimberly
11
Taft Ed Campus
07.21
nwi
2
5
Green, Monique
12
Campus Magnet Sc
07.21
nwi
2
2
Arcury, Kailyn
12
Williamsville So
07.22
nwi
1
6
Ronde, Sara
12
Northport
07.27
nwi
2
4
Allen, Kala
12
Williamsville Ea
07.28
nwi
1
7
Rogers, Robbi
11
Mt Vernon
07.31
nwi
1
8
Cudjoe, Khadijah
12
Sheepshead Bay
07.33
nwi
2
9
Francis, Janel
12
Wg Oconnell-Copi
07.35
nwi
1
10
Lyons, Lauren
9
Cardinal Spellma
07.37
nwi
2
11
Winn, Ashley
11
Cazenovia
07.41
nwi
1
12
Bianco, Ellery
9
Saratoga Springs
07.45
nwi
2
13
Polvere, Emily
10
Somers
07.47
nwi
1
14
Love, Tanisha
11
Edison Technical
07.49
nwi
1
15
Jacobs, Zoe
11
Trinity School
07.52
nwi
2
16
Stanley, Demonica
9
Edison Technical
07.68
nwi
1
Womens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Arcury, Kailyn
12
Williamsville So
07.21
nwi
4
2
Green, Monique
12
Campus Magnet Sc
07.23
nwi
3
3
Hannon, Valencia
12
Elmont
07.23
nwi
1
5
Allen, Kala
12
Williamsville Ea
07.27
nwi
1
6
Ronde, Sara
12
Northport
07.29
nwi
4
7
Cudjoe, Khadijah
12
Sheepshead Bay
07.30
nwi
3
4
Rogers, Robbi
11
Mt Vernon
07.32
nwi
2
9
Francis, Janel
12
Wg Oconnell-Copi
07.32
nwi
4
10
Bailey, Kimberly
11
Taft Ed Campus
07.33
nwi
4
11
Lyons, Lauren
9
Cardinal Spellma
07.33
nwi
4
12
Love, Tanisha
11
Edison Technical
07.37
nwi
1
8
Winn, Ashley
11
Cazenovia
07.39
nwi
2
13
Stanley, Demonica
9
Edison Technical
07.43
nwi
2
14
Bianco, Ellery
9
Saratoga Springs
07.44
nwi
3
15
Jacobs, Zoe
11
Trinity School
07.45
nwi
1
16
Polvere, Emily
10
Somers
07.49
nwi
3
17
Berger, Jillan
12
Sleepy Hollow
07.50
nwi
2
18
Brown, Natasia
11
Albany
07.50
nwi
3
19
Chung, Chynna-Monica
12
St Anthony's
07.52
nwi
3
20
Sullivan, Lauren
11
Lancaster Centra
07.52
nwi
1
21
Johnson, Destiny
12
Kingston
07.53
nwi
1
22
Caesar, Kalissa
11
Port Jervis
07.54
nwi
2
23
Pierson, Taylor
12
Elmira Free Acad
07.55
nwi
2
24
Kopp, Madeline
11
Spencerport
07.56
nwi
2
25
Dugan, Mallory
10
Commack Dist
07.56
nwi
4
26
Schutrum, Brittany
11
Elmira Notre Dam
07.66
nwi
4
27
Trudeau, Nicky
12
Saranac Lake
07.74
nwi
4
28
Allen, Ke'arra
9
Nottingham-1
07.76
nwi
1
29
Pettway, Shekinah
10
Friends Academy
07.80
nwi
3
30
Dreschel, Maddie
9
Potsdam Central
07.86
nwi
3
31
Diamond, Charlotte
10
Nightingale-Bamf
08.08
nwi
1
32
Baillargeon, Selena
9
Saranac Lake
08.31
nwi
2
Womens 300m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Plante, Kyle
12
Colonie Central
38.23
1
2
Allen, Kala
12
Williamsville Ea
39.59
1
3
King, Shenika
12
Canarsie
40.04
1
4
Kopp, Madeline
11
Spencerport
40.27
1
5
Yarde, Tanaya
12
Mt Vernon
40.32
1
6
Lyons, Lauren
9
Cardinal Spellma
40.40
1
7
Flores, Sara
11
Kingston
41.00
1
8
Grant, Simone
12
Christopher Colu
41.08
1
Womens 300m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Plante, Kyle
12
Colonie Central
38.56
2
2
Allen, Kala
12
Williamsville Ea
39.81
4
3
Lyons, Lauren
9
Cardinal Spellma
40.59
1
5
Yarde, Tanaya
12
Mt Vernon
40.61
4
4
Kopp, Madeline
11
Spencerport
40.64
3
6
King, Shenika
12
Canarsie
40.86
3
7
Grant, Simone
12
Christopher Colu
41.17
2
8
Flores, Sara
11
Kingston
41.22
2
9
Johnson, Shanice
12
Valley Stream No
41.32
1
10
Graber, Kerri
11
Half Hollow Hill
41.33
3
11
McCaskill, D'Yanna
11
Newburgh Free
41.58
4
12
Winn, Ashley
11
Cazenovia
41.62
4
13
Long, Camaria
12
Aquinas Institut
41.68
2
14
Uzoeshi, Blessing
11
Albany
41.69
1
15
McKay, Noveka
12
Hempstead
42.04
4
16
Carnovale, Gina
12
Baldwinsville Ce
42.10
1
17
Ford, Emma
11
Skaneateles
42.14
4
18
Jacobs, Zoe
11
Trinity School
42.17
3
19
Thomas, Saige
12
Elmira Free Acad
42.41
3
20
Barthelmes, Alyssa
11
Lindenhurst
42.47
2
21
Grupp, Chelsea
10
Holland-2
42.93
1
22
Vera, Tiffany
12
Lakeland/Panas
43.29
2
23
Chaffee, Sydney
10
Norwich City Sch
44.08
1
24
Trudeau, Nicky
12
Saranac Lake
44.71
3
25
Pier, Jaleigh
12
Canton Central (
45.85
2
26
Canet, Ryanna
11
Plattsburgh
47.19
4
27
Walker-Anderson, Jania
11
Polytechnic Prep
47.29
4
--
Williams, Olicia
12
St Anthony's
FS
3
Womens 600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gallagher, Emma
9
Garden City
1:32.37
4
2
Williams, Olicia
12
St Anthony's
1:33.11
4
3
Gelibert, Jessica
12
Bay Shore
1:33.39
4
4
Jaskot, Erin
10
Tappan Zee
1:35.03
4
5
McDonnell, Shannon
12
Shoreham-Wading
1:35.82
3
6
Zelenoy, Christina
11
Monroe-Woodbury
1:36.22
4
7
Cuccia, Gabby
12
Roy C Ketcham
1:36.43
4
8
Adams, Brittney
12
Dewitt Clinton
1:36.54
4
9
Garcia, Pariis
12
Notre Dame Acade
1:37.65
3
10
Hennig, Taylor
12
Garden City
1:37.78
3
11
Akinpelu, Oreoluwa
9
Liverpool
1:37.93
2
12
Lee, Jillian
11
Cold Spring Harb
1:38.35
3
13
Close, Kaitlin
9
Academy Of The H
1:38.61
2
14
Sterrett, Jhanee
11
Boys & Girls
1:38.76
3
15
Pryslak, Maggie
11
Our Lady of
1:39.06
2
16
Connors, Kerry
12
Washingtonville
1:39.20
3
17
Lavender, Kayleigh
11
Shaker
1:39.59
2
18
Decker, Jillian
9
Cornwall Central
1:39.72
3
19
Irish-Ryan, Emily
11
Amherst Central
1:39.98
2
20
Penn, Chelsea
12
St John The Bapt
1:40.16
2
21
Ryan, Olivia
9
Fayetteville-Man
1:40.62
1
22
Wilsonjones, Yazmin
10
Port Richmond
1:40.78
4
23
Elst, Sarah Van Der
12
Nightingale-Bamf
1:40.82
1
24
Schnaufer, Ilana
11
Penfield Central
1:41.16
2
25
Leta, Ashley
10
Peru Central
1:41.17
1
26
Murray, Amanda
12
Hamburg-1
1:41.68
1
27
Marshall, Selena
12
New Rochelle
1:41.70
3
28
DelRossi, Rebecca
10
Canton Central (
1:42.19
1
29
Uhl, Kaylee
9
Waverly Senior
1:43.57
2
30
Pelkowski, Mary
11
Elmira Notre Dam
1:44.16
1
31
Whyman, Melissa
10
Seton Catholic C
1:46.51
1
32
Hayes, Brianna
10
Norwood-Norfolk
1:55.07
1
Womens 1000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Banks, Anima
12
Mamaroneck
2:49.84
1
2
Paul, Rachel
12
Sachem East
2:50.47
1
3
Driscoll, Taylor
11
Saratoga Springs
2:53.46
1
4
O'Neill, Emily
8
Garden City
2:55.31
1
5
Rizzo, Meredith
11
Bronxville
2:57.10
1
6
Goodspeed, Amber
12
Middletown
2:57.52
1
7
Ball, Jessica
11
West Islip
3:00.30
1
8
Naeher, Kathleen
11
Kings Park
3:00.47
1
9
Fitzgerald, Katie
11
Warwick Valley
3:00.70
1
10
smith, hannah
11
Fayetteville-Man
3:01.12
1
11
Triller, Leah
10
Academy Of The H
3:01.47
1
12
Hatcher, Alexis
12
North Rockland
3:01.55
1
13
Garn, Rachel
10
Marcellus Centra
3:01.77
1
14
O'Hara, Eileen
11
Webster Thomas
3:02.42
1
15
Fray, Jazmine
9
Kellenberg
3:03.54
1
16
Ginley, Darby
10
Warwick Valley
3:03.65
1
17
Jensen, Danika
10
Bethlehem Centra
3:03.91
1
18
Krasinski, Emily
12
Frontier
3:03.99
1
19
MacDonald, Alana
11
Rush Henrietta S
3:04.14
1
20
Leta, Ashley
10
Peru Central
3:05.05
1
21
Russ, Sloane
12
St Anthony's
3:05.23
1
22
Hutchinson, Rachel
11
Dryden
3:05.47
1
23
Singh, Omawattie
11
Boys & Girls
3:07.59
1
24
McBrien, Shannon
12
Massapequa
3:07.81
1
25
Birchard, Corinne
11
Curtis
3:08.47
1
26
Smith, Sharae
12
Niagara Falls
3:09.88
1
27
Firl, Christina
11
Potsdam Central
3:13.67
1
28
Reed, Kristine
12
Walton
3:14.10
1
29
Keyko, Haley
12
Trinity School
3:14.71
1
30
Tregidgo, Jessica
10
Polytechnic Prep
3:16.10
1
--
Blockson, Lexi
9
Saranac Central
DNF
1
Womens 1500m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cain, Mary
10
Bronxville
4:24.25
1
2
Nerud, Brianna
12
North Shore
4:29.21
1
3
Maloy, Catherine
11
Academy Of The H
4:39.91
1
4
Cavalluzzo, Holly
11
Valley Central
4:40.69
1
5
Southerland, Sabrina
11
Benjamin Cardozo
4:43.94
1
6
Waligurski, Emily
11
Onteora
4:44.53
1
7
Young, Megan
11
Nanuet
4:45.05
1
8
Guevara, Tiana
10
Miller Place
4:45.24
1
9
Smith, Estela
9
Saratoga Springs
4:47.19
1
10
Mantilla, Leila
12
Penfield Central
4:47.37
1
11
Margey, Kelsey
12
Friends Academy
4:48.72
1
12
Melian, Christina
12
Wagner
4:50.54
1
13
Scott, Kaylee
9
Academy Of The H
4:52.09
1
14
Butler, Kerri
12
Notre Dame Acade
4:52.29
1
15
Frontera, Gianna
10
Newburgh Free
4:54.25
1
16
Cleveland, Delphi
11
Arlington
4:55.44
1
17
Butler, Katie
9
Corning-Painted
4:56.06
1
18
Black, Betsy
12
Westhill
4:56.29
1
19
Ricalton, Maria
9
Canton Central (
4:56.43
1
20
Mitton, Isabeaux
11
Friends Academy
4:56.90
1
21
Palermo, Valerie
11
Webster Schroede
4:58.98
1
22
Tresino, Katelyn
12
Clarence
4:59.26
1
23
Whittle, Sasha
11
Nightingale-Bamf
5:00.27
1
24
Duca, Paige
9
Sacred Heart Aca
5:00.44
1
25
avery, annika
9
Fayetteville-Man
5:03.70
1
26
Jewiss, Elizabeth
11
Marathon
5:06.11
1
27
Deshaies, Emma
12
Plattsburgh
5:11.38
1
28
Marcucci, Juliana
12
Ward Melville
5:15.30
1
29
Krasinski, Emily
12
Frontier
5:26.92
1
30
Durocher, Taylor
10
Peru Central
5:48.05
1
Womens 1500m Race Walk
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Josephs, Molly
12
Garden City
7:04.84
1
2
Penn, Annica
11
Westhampton
7:04.86
1
3
Maranchuck, Kelly
12
Sachem East
7:06.36
1
4
Kang, JI Won
11
Townsend Harris
7:09.22
1
5
Champlin, Rebekah
11
Marcus Whitman
7:15.15
1
6
Michta, Katie
10
Sachem North
7:18.60
1
7
Keetley, Meghan
10
Pearl River
7:23.17
1
8
VanOsdol, Alexis
11
Elmira Free Acad
7:33.68
1
9
Tylock, Melissa
9
Penfield Central
7:35.10
1
10
Mahin, Sophia
10
Townsend Harris
7:36.98
1
11
Deppa, Rachel
12
Sullivan West
7:41.45
1
12
Lardaro, Caitlin
12
Pearl River
7:44.23
1
13
Zheng, Karen
12
Stuyvesant
7:46.33
1
14
McConville, Allison
10
Valley Stream No
7:48.33
1
15
Vaughan, Jackie
10
Corning-Painted
7:51.00
1
16
Wilkins, Elizabeth
11
Penfield Central
7:57.10
1
17
DeMarco, Maggie
12
Grand Island Cen
8:00.28
1
18
Kuhn, Lisa
12
Williamsville No
8:01.20
1
19
Roe, Abi
10
Washingtonville
8:16.42
1
20
O'Malley, Bridget
11
Emma Willard
9:14.03
1
21
Simmons, Shaunna
12
Lansingburgh
11:15.32
1
Womens 3000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Panisse, Alexis
12
Benjamin Cardozo
9:59.28
1
2
Frontera, Gianna
10
Newburgh Free
9:59.34
1
3
Rutledge, Christie
12
Fayetteville-Man
10:02.03
1
4
Caldwell, Elizabeth
11
North Shore
10:07.33
1
5
Donohue, Jessica
11
North Shore
10:07.35
1
6
Brennan, Brigid
10
Northport
10:13.68
1
7
McCormick, Meghan
12
Canandaigua
10:15.86
1
8
Hollowood, Keelin
11
Saratoga Springs
10:16.47
1
9
Lembo, Katie
10
Penfield Central
10:19.68
1
10
Bottalico, Ariana
11
Brewster
10:21.96
1
11
Melian, Christina
12
Wagner
10:24.91
1
12
Montague, Madeline
11
Greenwich
10:25.02
1
13
McCormick, Kathleen
12
Canandaigua
10:26.05
1
14
Treichel, Katie
12
Saratoga Springs
10:27.36
1
15
Mitton, Isabeaux
11
Friends Academy
10:28.35
1
16
Pierce, Laura
10
Canton Central (
10:30.83
1
17
Zendell, Kate
9
Suffern
10:31.00
1
18
Gerland, Stephanie
8
Garden City
10:41.61
1
19
McCadden, Kaitlin
12
Clarence
10:44.53
1
20
Gomba, Claire
9
John Jay Senior
10:48.01
1
21
Flynn, Kerri-Anne
11
St Anthony's
10:50.86
1
22
O'Hea, Caroline
12
Ward Melville
10:53.56
1
23
Conroy, Ashlin
12
Kellenberg
10:56.48
1
24
Wallace, Ashley
9
Cornwall Central
11:00.18
1
25
Curry, Jessica
12
Westhill
11:00.30
1
26
Garrett, Emily
10
Clarence
11:07.32
1
27
Wagner, Caroline
10
Convent of the S
11:10.50
1
28
Hitchcock, Taylor
8
Oneonta
11:10.97
1
29
Shippy, Kaitlin
12
Trumansburg
11:15.60
1
30
Champagne, Margaret
8
Seton Catholic C
11:22.26
1
31
Dobozy, Cheyenne
9
Peru Central
11:45.90
1
--
Dow, Madi
9
Potsdam Central
DNF
1
Womens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Arcury, Kailyn
12
Williamsville So
08.01
nwi
1
2
Anderson, Akayla
11
Benjamin Cardozo
08.06
nwi
1
3
Webley, Brittney
12
Uniondale
08.14
nwi
1
4
Belot, Odrine
12
Kellenberg
08.21
nwi
1
5
Cavanaugh, Katie
12
Kellenberg
08.23
nwi
1
6
Bancroft, Sandreka
9
Benjamin Cardozo
08.34
nwi
1
7
Wiggins, Ashley
10
New Rochelle
08.44
nwi
1
8
Powell-Lawrence, Adrionn
12
Uniondale
08.60
nwi
1
Womens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Semis
Wind
H#
Pts
1
Anderson, Akayla
11
Benjamin Cardozo
08.10
nwi
2
3
Webley, Brittney
12
Uniondale
08.11
nwi
2
2
Arcury, Kailyn
12
Williamsville So
08.13
nwi
1
4
Cavanaugh, Katie
12
Kellenberg
08.20
nwi
1
5
Belot, Odrine
12
Kellenberg
08.32
nwi
2
6
Bancroft, Sandreka
9
Benjamin Cardozo
08.33
nwi
2
7
Wiggins, Ashley
10
New Rochelle
08.42
nwi
1
8
Powell-Lawrence, Adrionn
12
Uniondale
08.60
nwi
1
9
Cudjoe, Khadijah
12
Sheepshead Bay
08.71
nwi
1
10
Kearney, Jackie
12
Bethlehem Centra
08.73
nwi
1
11
Owens, Jaleah
9
Burnt Hills-Ball
08.74
nwi
2
12
Romano, Kristina
12
General Douglas
08.74
nwi
2
13
Biviano, Paige
12
Cazenovia
08.80
nwi
1
14
Harney, Lexus
12
Mt Vernon
08.84
nwi
1
15
Warden, Courtney
10
Marlboro-2
09.15
nwi
2
Womens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Arcury, Kailyn
12
Williamsville So
08.11
nwi
2
2
Webley, Brittney
12
Uniondale
08.15
nwi
3
3
Anderson, Akayla
11
Benjamin Cardozo
08.22
nwi
1
5
Cavanaugh, Katie
12
Kellenberg
08.26
nwi
1
6
Bancroft, Sandreka
9
Benjamin Cardozo
08.30
nwi
3
7
Belot, Odrine
12
Kellenberg
08.46
nwi
2
9
Wiggins, Ashley
10
New Rochelle
08.51
nwi
3
4
Harney, Lexus
12
Mt Vernon
08.67
nwi
4
8
Kearney, Jackie
12
Bethlehem Centra
08.75
nwi
4
10
Romano, Kristina
12
General Douglas
08.76
nwi
2
11
Warden, Courtney
10
Marlboro-2
08.77
nwi
2
12
Powell-Lawrence, Adrionn
12
Uniondale
08.82
nwi
1
13
Biviano, Paige
12
Cazenovia
08.83
nwi
3
14
Owens, Jaleah
9
Burnt Hills-Ball
08.84
nwi
2
15
Matta, Aliyah
10
Newburgh Free
08.84
nwi
3
16
Cudjoe, Khadijah
12
Sheepshead Bay
08.87
nwi
4
17
Simon, Cienna
11
Jamestown
08.88
nwi
1
18
Knapp, Julia
9
Boys & Girls
08.88
nwi
2
19
Turner, Samantha
12
Red Jacket Centr
08.94
nwi
1
20
Osborne, Katie
12
Cicero-North Syr
08.95
nwi
4
21
Ngbokoli, Alyza
11
Hackley
08.96
nwi
1
22
Bowens, Sarah
12
Suffern
09.00
nwi
4
23
Koelbel, Kayla
12
Kings Park
09.02
nwi
3
24
Esernio, Jeana
12
Ward Melville
09.08
nwi
2
25
Lyttle, Christine
11
Canandaigua
09.11
nwi
4
26
Scaptura, Arianna
11
Horseheads Centr
09.24
nwi
3
27
Harris, Dejana
12
Guilderland
09.46
nwi
1
28
Disotelle, Kylie
12
Franklin Academy
09.58
nwi
4
29
Shaner, Courtney
12
Ticonderoga
10.19
nwi
4
30
Bruno, Sabrina
9
Saranac Central
10.87
nwi
2
31
Cook, Virginia
10
Trinity School
11.91
nwi
3
Womens 4x200m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Yarde
,
Rogers
,
Cameron
,
Harney
Mt Vernon
1:43.51
1
2
Love
,
Mercado
,
Carroll
,
Stanley
Edison Technical
1:44.42
1
3
Forehand
,
Green
,
Roberts
,
Powell-L
Uniondale
1:44.88
1
4
Uzoeshi
,
Chandler
,
Marable
,
Brown
Albany
1:45.74
1
5
Akinpelu
,
Brodie
,
Rowell
,
Torres
Liverpool
1:46.97
1
6
Gannon
,
Gardner
,
Mandat
,
Thompson
North Babylon
1:47.31
1
7
Bryant
,
Decker
,
Jebb
,
Rudy
Cornwall Central
1:48.03
1
8
Joseph
,
Brown
,
Tasher
,
Campbell
Medgar Evers Col
1:50.42
1
Womens 4x200m Relay
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Yarde
,
Rogers
,
Cameron
,
Harney
Mt Vernon
1:44.06
2
3
Love
,
Mercado
,
Carroll
,
Stanley
Edison Technical
1:45.25
2
5
Uzoeshi
,
Chandler
,
Marable
,
Brown
Albany
1:46.74
2
2
Gannon
,
Gardner
,
Mandat
,
Thompson
North Babylon
1:46.89
1
4
Akinpelu
,
Brodie
,
Rowell
,
Torres
Liverpool
1:47.10
1
6
Bryant
,
Decker
,
Jebb
,
Rudy
Cornwall Central
1:47.13
2
7
Forehand
,
Green
,
Roberts
,
Powell-L
Uniondale
1:47.81
1
8
Joseph
,
Brown
,
Tasher
,
Campbell
Medgar Evers Col
1:48.71
1
9
Pierson
,
Knuth
,
Hadlock
,
Thomas
Elmira Free Acad
1:48.89
1
10
Sullivan
,
Grazen
,
Cycon
,
Mazur
Lancaster Centra
1:50.19
2
11
Cavanaug
,
Batzer
,
Correia
,
Montgome
Kellenberg
1:52.51
2
12
Dreschel
,
Firl
,
Dow
,
Bartlett
Potsdam Central
1:56.55
1
13
Trudeau
,
Salamy
,
Baillarg
,
LaFounta
Saranac Lake
1:57.36
1
Womens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
O'Neill
,
Jaeger
,
Yeboah-K
,
DeAngelo
Garden City
3:55.73
1
2
Anderson
,
Rowe
,
McCaslin
,
Core
Bay Shore
3:59.08
1
3
Belcher
,
Fray
,
Belot
,
Belot
Kellenberg
4:02.79
1
4
Ryu
,
Zazzara
,
Brislin
,
Martin
Fayetteville-Man
4:06.82
1
5
Bousa
,
Guidarel
,
Kaminski
,
Kelly
Colonie Central
4:07.18
1
6
Loud
,
Dorogi
,
Nyaanga
,
Hammer
Williamsville No
4:13.77
1
7
Hochman
,
Shopovic
,
DelliPao
,
Samad
Harrison
4:21.00
1
--
Fernande
,
Pugh
,
Baird
,
Cameron
Medgar Evers Col
DQ
1
Womens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Ryu
,
Zazzara
,
Brislin
,
Martin
Fayetteville-Man
4:00.42
2
2
O'Neill
,
Jaeger
,
Yeboah-K
,
DeAngelo
Garden City
4:03.19
1
3
Fernande
,
Pugh
,
Baird
,
Cameron
Medgar Evers Col
4:03.42
2
4
Bousa
,
Guidarel
,
Kaminski
,
Kelly
Colonie Central
4:03.82
1
5
Belcher
,
Fray
,
Belot
,
Belot
Kellenberg
4:06.11
1
6
Loud
,
Dorogi
,
Nyaanga
,
Hammer
Williamsville No
4:11.99
2
7
Hochman
,
Shopovic
,
DelliPao
,
Samad
Harrison
4:12.54
2
8
Anderson
,
Rowe
,
McCaslin
,
Core
Bay Shore
4:13.01
1
9
Menzzasa
,
Pavia
,
Boyle
,
Gonzalez
Monroe-Woodbury
4:13.13
2
10
Zeafla
,
Watson
,
Martinez
,
Quinn
Rush Henrietta S
4:13.40
1
11
Wall
,
Scaptura
,
Green
,
Briggs
Horseheads Centr
4:17.45
2
12
Deshaies
,
Canet
,
Nye
,
Hewitt
Plattsburgh
4:37.61
1
Womens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Fanning
,
Sischo
,
Martin
,
Brislin
Fayetteville-Man
9:08.77
1
2
Notarste
,
Semetsis
,
Silvestr
,
Paul
Sachem East
9:24.24
1
3
Banks
,
Rauls
,
Devore
,
Rauls
Mamaroneck
9:29.17
1
4
Reilly
,
Brunjes
,
FitzGera
,
Ginley
Warwick Valley
9:30.42
1
5
Treichel
,
MacDonal
,
Driscoll
,
Smith
Saratoga Springs
9:30.62
1
6
Panisse
,
Southerl
,
Kim
,
King
Benjamin Cardozo
9:38.09
1
7
Henri
,
Roda
,
Pelt
,
Butler
Notre Dame Acade
9:41.22
1
8
McCormic
,
McCormic
,
D'Amore
,
D'Amore
Canandaigua
9:41.39
1
9
Caldwell
,
Donohue
,
Farrell
,
Nerud
North Shore
9:44.17
1
10
McCadden
,
Huben
,
Garrett
,
Tresino
Clarence
9:53.02
1
11
Demartin
,
Gerwig
,
Crook
,
Butler
Corning-Painted
10:09.34
1
12
Bronner
,
Pomainvi
,
Bond
,
Cositore
Franklin Academy
10:37.23
1
13
Whyman
,
Champagn
,
Christop
,
Munn
Seton Catholic C
10:58.50
1
Womens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Alexander, Adrienne
12
Bishop Loughlin
42-08.00
(13.00m)
1
2
Nwodili, Adaora
12
Longwood
42-03.50
(12.89m)
1
3
Williams, Erica
12
Batavia Senior
41-03.50
(12.59m)
1
4
Collins, Jordan
12
Bayport Blue Poi
40-08.00
(12.40m)
1
5
Keuhlewind, McKenzie
10
Lancaster Centra
39-05.25
(12.02m)
1
6
Capano, Caysie
12
Troy HS
39-03.75
(11.98m)
1
7
Peterson, Domonique
12
Beacon
39-00.00
(11.89m)
1
8
Hogan, Liz
12
Gloversville
36-10.50
(11.24m)
1
9
Harris, Jocelyn
12
Great Neck South
36-08.50
(11.19m)
1
10
Belinsky, Tara
10
Manhasset
36-06.25
(11.13m)
1
11
Jean, Natalie
11
Kellenberg
36-02.75
(11.04m)
1
12
Brown, Briyah
11
New Rochelle
36-00.50
(10.99m)
1
13
Perrella, Brenda
10
Frontier
35-04.75
(10.79m)
1
14
Mollahan, Katherine
11
Cornwall Central
35-03.50
(10.76m)
1
15
Thomson, Mariah
12
Cicero-North Syr
34-07.25
(10.55m)
1
16
Darby, Dominique
12
Tri-Valley
34-06.25
(10.52m)
1
17
Phaneuf, Tori
11
Saranac Central
33-11.00
(10.34m)
1
18
Gordon, Desiree
11
Dewitt Clinton
33-06.00
(10.21m)
1
19
Merriwether, Kanyon
12
Vestal
33-05.00
(10.19m)
1
20
Sanchez-Jones, Ayanna
12
Rush Henrietta S
32-07.00
(9.93m)
1
21
Revis, Asia
12
Sidney-2
32-01.75
(9.80m)
1
22
Minew, Elaine
10
Wagner
31-09.50
(9.69m)
1
23
Moore, Jackie
12
Plattsburgh
30-08.00
(9.35m)
1
24
Mays, Mariah
9
Rome Free Academ
29-10.75
(9.11m)
1
25
Kolodgy, Beth
11
Indian River
27-00.25
(8.24m)
1
26
Pavlus, Stacey
12
Tupper Lake
24-10.00
(7.57m)
1
Womens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Izard, Stephanie
12
Sweet Home
5-06.00
(1.68m)
1
2
Shaffer, Victoria
12
Rush Henrietta S
5-05.00
(1.65m)
1
2
Peterson, Ashley
12
Allegany-Limesto
5-05.00
(1.65m)
1
4
Przybocki, Meredith
11
Pine Bush Centra
5-05.00
(1.65m)
1
4
Sturtz, Mackenzie
11
Marion Central
5-05.00
(1.65m)
1
6
Dana, Husband
11
Rome Free Academ
5-05.00
(1.65m)
1
13
Bertrand, Anna
11
Ballston Spa
5-02.00
(1.57m)
1
14
Crunden, Jackie
11
Walt Whitman
5-02.00
(1.57m)
1
14
Hudson, Laura
10
Williamsville No
5-02.00
(1.57m)
1
14
Osborne, Katie
12
Cicero-North Syr
5-02.00
(1.57m)
1
17
Grant, Jessica
12
Valhalla
5-02.00
(1.57m)
1
18
Armand, Jessica
10
Warwick Valley
5-02.00
(1.57m)
1
7
Whitehorn, Kaitlin
12
Elwood-John H Gl
5-02.00
(1.57m)
1
7
Vargas, Christina
11
Farmingdale
5-02.00
(1.57m)
1
7
Foote, Lilliam
11
Scarsdale Senior
5-02.00
(1.57m)
1
7
Fuller, Maggie
12
Jamesville De Wi
5-02.00
(1.57m)
1
7
Borini, Isabella
11
Schalmont
5-02.00
(1.57m)
1
7
Burkey, Amanda
11
Fairport
5-02.00
(1.57m)
1
19
Kalvoda, Elizabeth
12
St Francis Prep
5-00.00
(1.52m)
1
19
Hall, Helene
10
Irvington
5-00.00
(1.52m)
1
19
Silhan, Erica
10
Bay Shore
5-00.00
(1.52m)
1
22
Fieldman, Ariel
12
Wheatley
5-00.00
(1.52m)
1
23
Mayer, Ashley
12
Archbishop Mollo
5-00.00
(1.52m)
1
23
Perry, Lea
10
Peru Central
5-00.00
(1.52m)
1
23
Clifford, Kelly
12
General Douglas
5-00.00
(1.52m)
1
26
Glymph, Treasure
12
Harry S Truman
4-09.00
(1.45m)
1
27
Casler, Megan
11
Horseheads Centr
4-09.00
(1.45m)
1
28
Klossner, Hannah
11
Tupper Lake
4-09.00
(1.45m)
1
29
Theodore, Zerah
12
Franklin K Lane
4-06.00
(1.37m)
1
30
Love, Tiffani
11
Potsdam Central
4-06.00
(1.37m)
1
31
DiMartin, Theresa
12
Oneonta
4-06.00
(1.37m)
1
--
Cook, Leann
12
Ausable Valley C
NH
(--)
1
Womens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Pearce, Mikayla
12
Maryvale
19-00.50
(5.80m)
nwi
1
2
Francis, Janel
12
Wg Oconnell-Copi
18-02.75
(5.56m)
nwi
1
3
Ronde, Sara
12
Northport
18-00.75
(5.51m)
nwi
1
4
Brooks, McKyla
9
Frontier
17-11.25
(5.47m)
nwi
1
5
Jebb, Olivia
12
Cornwall Central
17-08.75
(5.40m)
nwi
1
6
Izard, Stephanie
12
Sweet Home
17-07.75
(5.38m)
nwi
1
7
Bryant, Brittany
12
Cornwall Central
17-06.25
(5.34m)
nwi
1
8
Bowens, Sarah
12
Suffern
17-04.50
(5.30m)
nwi
1
9
Pierson, Taylor
12
Elmira Free Acad
17-04.50
(5.30m)
nwi
1
10
Torncello, Emma
12
Shaker
17-02.75
(5.25m)
nwi
1
11
Shapiro, Molly
12
Emma Willard
17-01.50
(5.22m)
nwi
1
12
Keane, Cassidy
12
Colonie Central
16-07.25
(5.06m)
nwi
1
13
Entress, Amanda
12
Gates Chili
16-05.25
(5.01m)
nwi
1
14
Marcus, Jalilissa
11
St Edmunds
16-05.00
(5.00m)
nwi
1
15
Berger, Jillan
12
Sleepy Hollow
16-02.00
(4.93m)
nwi
1
16
Kieser, Kaitlyn
12
W T Clarke
16-01.75
(4.92m)
nwi
1
17
Osborne, Katie
12
Cicero-North Syr
16-01.00
(4.90m)
nwi
1
18
Campbell, Jonelle
11
Taft Ed Campus
16-00.00
(4.88m)
nwi
1
19
Feltkamp, Carrie
12
Lynbrook
15-11.75
(4.87m)
nwi
1
20
Wiatr, Sarah
12
West Canada Vall
15-10.75
(4.85m)
nwi
1
21
Mathews, Janessa
12
Fairport
15-08.75
(4.79m)
nwi
1
22
Bevans, Tristan
11
Smithtown East
15-07.75
(4.77m)
nwi
1
23
Emms, Sabrina
12
Waverly Senior
15-06.75
(4.74m)
nwi
1
24
Tasher, Ashley
10
Medgar Evers Col
15-03.50
(4.66m)
nwi
1
25
Knight, Brooke
10
Plattsburgh
14-06.00
(4.42m)
nwi
1
26
Anderson, Annika
8
Polytechnic Prep
14-04.50
(4.38m)
nwi
1
27
Byerley, Kayla
9
Saranac Central
13-05.25
(4.10m)
nwi
1
--
Morrison, Niamani
10
Archbishop Mollo
DNS
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Belot, Odrine
12
Kellenberg
39-01.25
(11.92m)
nwi
1
2
Shapiro, Molly
12
Emma Willard
39-00.25
(11.89m)
nwi
1
3
Berger, Jillan
12
Sleepy Hollow
37-03.00
(11.35m)
nwi
1
4
Pearce, Mikayla
12
Maryvale
37-02.75
(11.35m)
nwi
1
5
Osaheni, Sarah
11
Shenendehowa Cen
37-02.00
(11.33m)
nwi
1
6
francis, tawanda
12
Uniondale
37-00.75
(11.30m)
nwi
1
7
Grant, Eleonore
12
Red Creek Centra
36-11.50
(11.26m)
nwi
1
8
Jebb, Olivia
12
Cornwall Central
36-08.75
(11.20m)
nwi
1
9
Grant, Simone
12
Christopher Colu
36-03.75
(11.07m)
nwi
1
10
Wiatr, Sarah
12
West Canada Vall
36-02.25
(11.03m)
nwi
1
11
Bowens, Sarah
12
Suffern
35-08.50
(10.88m)
nwi
1
12
Smith, Hailey
12
Corning-Painted
35-04.75
(10.79m)
nwi
1
13
Toppin, Anisa
10
Bay Shore
35-04.50
(10.78m)
nwi
1
14
Bryant, Brittany
12
Cornwall Central
35-04.50
(10.78m)
nwi
1
15
Palomino, Kelsey
11
Bay Shore
35-03.25
(10.75m)
nwi
1
16
Helrich, Hannah
11
Northport
35-02.50
(10.73m)
nwi
1
17
Carroll, Billie
12
Edison Technical
35-01.00
(10.69m)
nwi
1
18
Carney, Erica
11
Newfield
34-07.25
(10.55m)
nwi
1
19
Hill, Katiana
11
Port Richmond
34-06.00
(10.52m)
nwi
1
20
VanDenburgh, Emily
12
Shaker
34-03.50
(10.45m)
nwi
1
21
Clifford, Kelly
12
General Douglas
33-04.50
(10.17m)
nwi
1
22
Jenkins, Jade
11
Cicero-North Syr
32-08.75
(9.98m)
nwi
1
23
Lomaki, Jen
12
Canton Central (
31-08.50
(9.66m)
nwi
1
24
Bell, Madeline
11
Polytechnic Prep
31-06.00
(9.60m)
nwi
1
25
Ormsby, Samantha
11
Tupper Lake
31-03.50
(9.54m)
nwi
1
26
Pecoraro, Khila
10
Plattsburgh
30-07.75
(9.34m)
nwi
1
26
Ngbokoli, Alyza
11
Hackley
30-07.75
(9.34m)
nwi
1
28
Byerley, Kayla
9
Saranac Central
29-10.50
(9.11m)
nwi
1
--
Brooks, McKyla
9
Frontier
FOUL
(--)
nwi
1
--
Morrison, Niamani
10
Archbishop Mollo
DNS
(--)
nwi
1
Womens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Weekes, Maddesen
12
Shenendehowa Cen
11-09.00
(3.58m)
1
2
Snyder, Kara
9
Colonie Central
11-06.00
(3.51m)
1
3
Auble, Karmen
10
Warsaw-2
11-03.00
(3.43m)
1
4
Bates, Taylor
12
Lake Shore Centr
11-03.00
(3.43m)
1
5
Bartholomew, Alexis
12
Binghamton
11-00.00
(3.35m)
1
6
Cleary, Emma
12
St John The Bapt
11-00.00
(3.35m)
1
7
Thill, Jennifer
11
Lancaster Centra
11-00.00
(3.35m)
1
10
Cristiano, Brianna
12
Connetquot
10-06.00
(3.20m)
1
10
Materise, Ashley
12
Williamsville No
10-06.00
(3.20m)
1
8
Seymour, Alex
12
Dryden
10-06.00
(3.20m)
1
9
Fiutak, Kaela
12
Skaneateles
10-06.00
(3.20m)
1
12
Haley, Sarah
11
Dover
9-09.00
(2.97m)
1
12
Curtin, Stephanie
9
Sachem East
9-09.00
(2.97m)
1
12
Lizotte, Kendra
11
Guilderland
9-09.00
(2.97m)
1
15
Brucher, Breanna
12
Eldred Central
9-09.00
(2.97m)
1
16
Romano, Kristina
12
General Douglas
9-09.00
(2.97m)
1
17
Armstrong, Ireland
11
Bath-Haverling C
9-09.00
(2.97m)
1
18
Doss, Danielle
12
Jamesville De Wi
9-09.00
(2.97m)
1
19
Batista, Julia
12
Massapequa
9-00.00
(2.74m)
1
19
Bertholf, Amanda
12
Liberty Central
9-00.00
(2.74m)
1
21
Mayer, Ashley
12
Archbishop Mollo
8-03.00
(2.51m)
1
22
Privott-Yeiser, Johari
11
New Rochelle
8-03.00
(2.51m)
1
--
Szela, Jessica
10
Mckee/Statin Isl
NH
(--)
1
--
Sherwood, Gabrielle
12
Livonia Central
NH
(--)
1
--
Gutierrez, Dina
12
Grover Cleveland
NH
(--)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#nysphsaa
#new-york
#state
#indoor
#track
#championships
More news
2012 Heat Sheets - Saint Anthonys Invitational
2012 Entries - New York NYSPHSAA Indoor State Championships
1214 shares:
New York NYSPHSAA Indoor State Championships
,
Academy Of The Holy Names Upper School Track & Field and Cross Country - Albany, New York
,
Albany High School Track & Field and Cross Country - Albany, New York
,
Allegany-limestone High School Track & Field and Cross Country - Allegany, New York
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Commack High School Track & Field and Cross Country - Commack, New York
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2015
4
13
2014
12
11
2013
4
9
2012
4
6
2011
4
3
2010
10
6
Show 3 more
Hashtags
#nysphsaa
#new-york
#state
#indoor
#track
#championships
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!